Бригит Нилсен покажа како изгледа 6 недели по породувањето

„Можеби нема да ја носам на училиште кога ќе дојде време за тоа“, изјавила таа неодамна за списанието Пипл и објаснила: „Тоа ќе му го препуштам на сопругот затоа што не сакам луѓето да се прашуваат дали сум ѝ баба. Не сакам да се чувствува лошо“.

0
530
Славната глумица Бригит Нилсен пред 6 недели повторно стана мајка. На 55.години ја роди ќеркичката Фрида.
После месец ипол таа ја покажа својата завидна форма облечена во бели пантолони, топ и јакна во истата боја.

„Се враќам“, напишала Нилсен и открила дека работи на своето тело.

Неодамна таа признала и дека мајчинството ја подмладило, но дека стравува од тоа како ќе ја перцепираат другите.

„Можеби нема да ја носам на училиште кога ќе дојде време за тоа“, изјавила таа неодамна за списанието Пипл и објаснила: „Тоа ќе му го препуштам на сопругот затоа што не сакам луѓето да се прашуваат дали сум ѝ баба. Не сакам да се чувствува лошо“.

После четири сина, Фрида е нејзина прва ќерка и прво дете од бракот со сопругот Матија Деси (39).

Што мислите вие за мајчинството на подоцнежна возраст?

loading...