Гответе заедно со вашите деца (ВИДЕО)

Еве 4 лесни рецепти во чија подготовка можете да го вклучите и вашето дете

0
146

Ако вашето дете или деца, се мераклии да се плеткаат во кујна и да ви помагаат додека правите нешто, еве неколку едноставни рецепти во чија подготовка можат навистина активно да учествуваат.

Особено лесно се прават колачите со путер од кикирики. Потребни ви се само три состојки: 1 шолја путер од кикирики, 1 јајце и 1/2 шолја шеќер.

3-Ingredient Treats To Make With Your Kids

Looking for something easy to bake with a little one this weekend? These treats are only three ingredients!

Posted by Playfull on Петок, 14 декември 2018

Фотографијата е од ТУКА.

loading...