Енергетски бомбици од цимет и јаболка

Новата учебна година само што не почнала и вистинско време е да почнете да барате рецепти кои можат да бидат добра ужина за вашите деца. Овие енергетски бомбици од јаболка и цимет се секако еден од нив.

0
481

Состојки:

½ шолја урми

1 шолја сушени јаболка

½ шолја овесни снегулки

½ лажичка цимет

Приготвување:

Сите состојки ставете ги во блендер и направете густа паста. Потоа извадете ја смесата и обликувајте бомбици.

Ставете ги во пластични кутии и чувајте ги во фрижидер па ќе имате ужинка за цела недела.

loading...