Затоа што за моето бебе го бирам само најдоброто!

0
101

Дрогериите на dm важат за место каде што можете да пронајдете сѐ што ви треба на едно место, со германски квалитет по супер цени. А, кога станува збор за производите за нашите најмали, како средства за нега и хигиена за бебиња, пелени или храна за бебиња, ретко кому овие дрогерии не му се прв избор. За тоа има и посебна причина: dm марката babylove. Сопствената марка на dm за бебиња постои повеќе од 20 години и секојдневно ги воодушевува младите родители, а посебно нивните бепчиња. Дополнително, асортиманот за исхрана на бебиња е зајакнат и со органските производи од сопствената органска dm марка – dmBio. Кашичките од овие два бренда можете да ги најдете само во дрогериите на dm и тоа со повеќе од 60 различни вкусови.

Кога станува збор за исхраната, веруваме дека сите од вас, со мали бебиња, веќе ги имате пробано неверојатните вкусни и квалитетни кашички. А, доколку не, сега е правото време на вашето малечко да му приредите едно вкусно и квалитетно изненадување.

Кашичките и оброците за бебиња од babylove гарантираат врвен, проверен и докажан квалитет и внимателно одбрани и комбинирани состојки. Гаранција за тоа е и ознаката за органско производство според стандардите на Европската Унија, која можете да ја најдете на нивните кашички.

Вкусните оброци направени од говедско месо, пилешко месо, зеленчук, ориз и други вкусни состојки претставуваат вистинска радост за малите гурмани. Кашички од житни состојки или гриз ќе ја неутрализираат гладта во вечерните часови и ќе му овозможат пријатен сон на вашето најмало.

Разгледајте го широкиот избор на следниот линк или во вашата најблиска dm дрогерија и уверете се во врвниот квалитет.

– Како марка на која посебно сме горди во нашиот асортиман ја издвојуваме марката dmBio. Причините за тоа се едноставни. Со оваа марка можеме на нашите купувачи да им понудиме најголем избор на органска храна во нашата земја. Покрај тоа, суровините и состојките кои се користат за производство на сите dmBio производи потекнуваат од контролирано органско производство, според строгите стандарди на Европската Унија – велат од dm дрогерие маркт за бебешките кашички од dmBio.

Овошје, житарки, зеленчук, месо: dmBio комплементарната храна за бебиња обезбедува вистинска разновидност. Покрај тоа, сите рецепти се правени без додатоци како шеќер, сол и ароми. Дополнителни концентрати на овошен сок не се користат, што значи дека овошните теглички содржат 100% чисто органско овошје.

Доколку сакате повеќе да се информирате околу овие вкусни и квалитетни кашички, тоа можете да го направите на нивната веб страна.

loading...