Инстаграм ја претвори Барби во милениумска мајка

Оваа славна кукла стана мајка со 2 деца, хисптерка која на својот Инстаграм ги има сите оние класични фотографии со трудничкиот стомак и, се разбира, онаа фотографија - таткото без кошула со бебето на градите

0
104

Ако сте мајка со Инстаграм профил, има добри шанси дека ќе ги објавите „задолжителните“ семејни слики вредни за споделување на социјалните мрежи.

Сигурно ги имате оние класични со трудничкиот стомак, хаотични, но сепак стручно координирани семејни фотографии, и „воздушни“ снимки од вашето утринско кафе.

Резултат со слика за pregnant barbie doll on instagram

И, се разбира, кој може да заборави на онаа фотографија – таткото без кошула кој го држи бебето на градите?

Има логика во тоа што и Инстаграмот на најпознатата кукла на светот, не се разликува од вашиот. Познатата играчка на Мател е мажена мајка со две деца, и покрај некои гумени зглобови, нејзиниот инстаграмски профил покажува дека живее исто како и останатите, или барем како вистинските мајка блогери што ги следиме на Инстаграм.

Резултат со слика за pregnant barbie doll on instagram

Резултат со слика за Forget All About Pink and Blue Popsugar Moms Millennials Barbie as Millennial Mom Instagram Feed Instagram Turned Barbie Into a Millennial MomОваа хипстерка која има неверојатни 12.000 верни следбеници, располага со многу #momlife хаштагови, најавувања за бременост и фотографии од раѓање, па не се чувствувајте лошо ако украдете неколку идеи за сопствениот Инстаграм профил.

loading...