Мајка ѝ ја претворила во „кралица на убавината“: Ја тепала, не ѝ давала да јаде и ја шминкала од 2 години

Не е тајна дека изборите за убавина за деца се исклучително популарни во Америка, а Еден Вуд е еден од најуспешните учесници досега. Нејзината мајка ја претворила во „кралица на убавината“: Ја тепала, не ѝ дозволувала да јаде и ја шминкала од двегодишна возраст - Што се случи потоа?

0
1093

Еден Вуд победувала на разни натпревари за убавина за деца и ја носела титулата за најубава. Додека нејзиниот живот може да изгледа совршен на прв поглед, Еден всушност имала прилично тешко детство.

Нејзината мајка Мики ја запознала со светот на конкуренцијата кога Еден имала само две години, при што инсистирала нејзината руса ќерка да биде секогаш негувана, со совршена фризура и шминка и да носи фустани од тул.

Еден морала редовно да посетува солариуми, да јаде само нискокалорична храна, да носи фустани од тул, да се шминка секој ден и да прави комплицирани фризури.

Така, девојчето, кое сè уште не ги знаело буквите, дефилирало по пистата и им мавтало на присутните. Жирито било задоволно, но приговорите на публиката ѝ биле упатени на нејзината мајка Мики.
За да може Еден секогаш да биде насмеана и расположена, нејзината мајка ѝ давала енергетски пијалоци, кои девојчето ги пиело редовно.

Сите тие енергетски пијалоци ѝ го влошиле здравјето, таа започнала да има силни главоболки и проблеми со варењето на храната. Но, нејзината мајка не била заинтересирана за тоа, таа продолжила да прави модел од својата ќерка.

Конечно, Мики била предупредена дека ќе ѝ го одземат детето ако не се смени. Подоцна се покажало дека мајката честопати ја тепала „со цел девојчето да создаде отпор кон стресни ситуации“.

Кога Еден наполнила шест години и ја добила круната по 300-ти пат, изразила желба да престане да оди на натпревари за убавина и манекенство. Девојчето рекло дека е уморно од сè и дека сака да направи нешто друго.

Подоцна, таа напишала книга, глумела во неколку филмови и дизајнирала кукла што личи на неа. Во иднина, планира да започне бизнис со нејзината мајка, каде што би се занимавале со продажба на детска облека.

Денес, Еден има 15 години, но годините поминати под тешка шминка и во манекенството ја направиле девојката постара.

loading...