Пелените babylove Premium од dm – меки како никогаш до сега

0
75

Пред само неколку седмици имавте можност да се запознаете со кашичките за бебиња од сопствените марки на dm – babylove и dmBio. Но, тоа не е сѐ што овие две марки можaт да ви понудат за грижата за вашите најмали. Сопствената марка на dm специјализирана за бебиња, babylove нуди широк спектар на производи, од купки и лосиони за бебиња, креми, влажни марамици, шишиња, цуцли и лажливки, па сѐ до пелени.

Компанијата денес ги претставува PREMIUM пелените од babylove. Овие пелени може да се најдат во најразлични големини, од Newborn XS па сѐ до XXL. Пелените на babylove може да се најдат само во дрогериите на dm, притоа можете со сигурност да се потпрете на нивниот квалитет, кој е идентичен во сите земји, каде dm постои на пазарот. Покрај тоа, PREMIUM пелените се одликуваат со неверојатен комфор при носење, висок квалитет и оптимална заштита.

Она што ги прави посебни овие пелени е:

– Неверојатно мека внатрешност и надворешност;

– Мека и нежна странична заштита од протекување;

– Долготрајна заштита благодарение на двојното впивливо јадро со што се овозможува сигурна и брза апсорпција и долготрајно чувство на сува кожа;

– Ултра тенка прилагодлива форма за максимална слобода на движење;

– Практичен и удобен систем за закопчување – повеќекратни лепенки и супер растегливи материјали за оптимално-прилагодлива форма.

Посетете ја веб страната на dm и откријте го големиот избор на пелени кои ви се достапни од нивната сопствена марка – babylove!

Повеќе од 20 години сопствена марка на dm за нега на бебиња, babylove, ги одушевува младите родители и нивните бепчиња. Без разлика дали станува збор за исхрана, нега, додатоци или пелени – babylove, благодарение на висококвалитетните и внимателно одбрани суровини, рецептури и состојки, ги исполнува посебните потреби на бебињата и родителите. Во асортиманот на оваа марка, можете да најдете голем избор на гелови за туширање, лосиони за нега, креми, пелени, кашички, цуцли, шишиња и разни додатоци, потребни за среќен раст и совршена нега на вашето бепче.

loading...