Руски лекар чиј метод ги преплашува родителите (ВИДЕО)

Снимката на рускиот лекар кој прегледува новороденче предизвика големо внимание на социјалните мрежи

0
398

Овој руски ортопед со своите нагли и брзи движења запрепасти и исплаши многу родители кои по гледањето на овој видео клип се прашуваат, дали она што тој му го прави на малечкото бебенце е неопходно и колку е опасно?

Но, судејќи по сѐ, станува збор за искусен стручњак кој, како што покажува внимателното гледање на снимката, знае како после сето превртување и претумбување, да го смири малечкиот пациент.

Еве како изгледа прегледот.

loading...