Шест месеци, шест склекови (ВИДЕО)

Бебе направило шест склекови со таткото и прославило пола година од животот

0
61

Тиктокерот Чарли Тод објавил видео на кое му дава упатства на својот син како да прави склекови. Тој е снимен како лежи покрај бебето на подот. Почнува да прави склекови и му вели на детето: „Добро, мал човеку, имаш шест месеци, па мора да направиш шест склекови“.

Потоа, тој му кажува на детето да стане, и станува и самиот, а бебето се обидува да го следи. Така се почнува со вежбање, уште пред да се прооди.

@thebandman16

Reminiscent of when my son did this. 6 months 6 push-ups

♬ original sound – Charlie Todd

Фото: ТикТок

[better-ads type='banner' banner='999' ]