(ВИДЕО) „Зошто оваа жена е веќе 5 години бремена?“

Видеото е направено за Националното партнерство за жени и семејства, и допира голем број болни точки: Ниту Лорен ниту нејзиниот сопруг немаат платено семејство...

Нови препораки: На децата треба да им се даваат кикирики од...

Големиот пресврт во препораките на стручњаците за здравје е последица од тоа што е утврдено дека децата кои порано ќе дојдат во допир со...

„Бимилк“ подари 3.000 литри млеко на СОС Детско село

„Бимилк“ го одбележа 1 јуни, Светскиот ден на млекото, со донација на 3.000 литри „Битолско млеко“ за децата кои се под грижа на хуманитарната...

Погледнете зошто оваа баба што го става бебето на спиење станала...

За среќа, оваа незгода се завршила добро и бабата и бебето се добри. Патем, наводно, бабата е висока 150 цм.

Фрчкоска: Тежнеам да ги научам децата како да се заштитат од...

Ирена Фрчкоска е успешна адвокатка од Скопје. Таа е мајка на Марко (10) и Ивана (4). Како на Вас како личност влијаеја мајчинството и родителството? -...

Отвориле градинка во дом за стари и се случило чудо

Кога еден дом за стари во Сиетл претвориле во меѓугенерациски едукациски центар, односно, во него отвориле и градинка, персоналот о членовите на семејствата биле...

Фестивал за деца во Сити Мол: талент шоу, лего турнири, плеј...

Скопје Сити Мол викендов организира Фестивал за деца, кој ќе ги спои семејствата со многу изненадувања и забава за сите. Фестивалот започнува од петок и...

Ропски труд – шестгодишни деца прават играчки за „Киндер“ јајца

Деца во Романија, некои и на возраст од шест години, се користат за изработка на малечките играчки што се внесуваат во популарните „Киндер“ чоколaдни...

Познат српски лекар предупредува: Не им купувајте анатомски чевли на децата!

Со години владее еден тренд за купување на скапи обувки за децата за да се спречи појавата на „рамни стапала“. Српскиот стручњак Прим.др.Љубомир Георгиевиќ...

Помало потомство, помала емисија на штетни гасови

Емисијата на штетни гасови е далеку помала ако се одлучиме да немаме деца. Избегнувајте патување со авион, возете се со автомобил, јадете помалку месо...

НАЈЧИТАНИ

ТОП 5