Пријавете се на наградниот предизвик на „Бора“

Моќната нега ја освојува Македонија нудејќи безброј можности, како за потрошувачите, така и за заедницата. „Бора“ ја започна својата приказна со мисија да овозможи...

Награден предизвик на мечето Бора во 10 Тинекс маркети во Скопје

Бора ја започна приказната во Македонија со поддршка на ЈЗУ Универзитетска клиника и граѓанското здружение за еднородителски семејни заедници „Една може!“ – „One can!“,...

Замрзнати лижавчиња од пудинг и шарени бонбони

Состојки: Пудинг сварен по упатствата на кесичката (ванила, малина, чоколадо...) M&M бонбони Парченца чоколадо Чоколадни кекси Мали пластични чашки Сламки Приготвување: Сварете го пудингот и оставете го да се олади на собна...

Дали имате љубов за давање?

Со пораката „Дали имате љубов за давање“, утре, петок, 1 јуни на „Плоштад Македонија“ од 10 до 11 часот,  Министерството за труд и социјална...

Олимпијада за читање и математика на „Школка“

Денеска (16. Мај), Проектот на УСАИД „Со читање до лидерство“ беше домаќин на настанот „Олимпијада за читање и математика“ на „Школка“ во Градскиот парк...

Денеска се одбележува Меѓународниот ден на семејството

Денешниот ден (15.мај)  е прокламиран од Обединетите нации уште во 1993 година како меѓународен ден на семејството. Според познавачите, овој ден претставува одлична можност...

Заедничкото родителство после развод на комисиска расправа

На 14 мај (понеделник), Комисијата за труд и социјална политика во Собранието на Република Македонија ќе одржи јавна расправа на тема: Потребата од заедничко...

Детски филм синхронизиран на македонски и на албански јазик од денес...

Шише со порака, семе засадено во земјата кое дава плод за само една ноќ, мистериозна спасувачка операција и, се разбира, пријателство на верни другари...

Едукативно-рекреативен настан во организација на децата со аутизам

Истражувањето покажало дека постојат два вида среќа: таа што се менува секојдневно, под влијание на стресот или емоциите поврзани со дневните случки, а втората...

Бекутан – четиридецениска деловна тајна

Македонскиот Бекутан е еден од најголемите и најстарите брендови во регионот и дефинитивно, најпознатиот од козметичките производи на „Алкалоид“. „Бекутан“ производите се рангирани помеѓу водечките...

ТОП 5