ПОЧЕТНА тагови деца

таг: деца

Мелина Милески: Кој вели дека со пет деца се нема време...

Мелина Милески е сопственичка на салоните за убавина „Силуете“ и мајка на пет деца – Дино, Лука, Лина, Лана и Леон. Денот и почнува...

Детријархат!

Кога нашите родители биле мали, децата не смееле да седат на масата за возрасните кога се ручало. Имале свое место на кое јаделе. А...

Практични идеи на снаодливи мајки кои го олеснуваат животот со деца

Кога имате деца, досетливоста е најважна. Можеби и вам ќе ви помогне некој од овие практични совети. Мајките на социјалните мрежи имаат интересни решенија како...

Гените се виновни кога децата не сакаат да пробаат одредена храна

Следејќи 5.390 близнаци на возраст од 8 до 11 години, научниците утврдиле дека избегнувањето на нова храна кај децата во 80 отсто од случаите...