Испробајте го овој трик кога вашето бебе неутешно плаче (ВИДЕО)

Понекогаш е тешко да се смири расплаканото бебе, но една мајка открила дека постои необичен трик со кој нејзиното дете се смирува за секунда

0
507

Мајката Кортни Вајт споделила на Фејсбук неверојатен трик кој нејзиниот син едноставно го обожава, а ако сакате и вие да го испробате, ќе ви треба овој ефтин масажер за глава.

Со оглед на тоа што бебето престанало да плаче во истата секунда, Кортни знаела дека мора да го сподели ова видео на социјалните мрежи. Го снимила прво своето дете додека плачe, а потоа го искористила масажерот за глава и покажала неверојатен резултат.

Погледнете го видеото и уверете се.

My son loves a good head scratch?❤️

Courtney White 发布于 2019年10月17日周四

Фото: Фејсбук

 

[better-ads type='banner' banner='999' ]