Мојот син има 8 месеци и 12 килограми (ВИДЕО)

На ТикТок има нов тренд. Мајки од целиот свет ги покажуваат своите екстремно големи бебиња користејќи ги ознаките #bigbaby и #chubbybaby.

0
398

Мајката Брајана Лоера ги шокираше своите обожаватели откако откри дека нејзиниот син, кој изгледа како „постаро дете“, е всушност 6-месечно бебе.

@briannaloera3

When your son is in the 98th percentile! 😂 #6months #chunkybaby #foryoupage #fyp #workingmama #bigbaby #business #businesswoman #bossbaby #boss

♬ original sound – Chris

Меѓу бебињата со рекордна тежина беше и синот на Ерика Сајленс Вебер. Оваа жена родила момче тешко 5.613 грама.

@erikasilenceweber

#stitch with @tawnee117 #greenscreen #mommy #baby #babyboy #fyp #bigbaby @keewee67

♬ original sound – Erika Silence Weber

И ТикТокерката Бријана Меј може да се пофали со големо бебе. Нејзиниот син има 8 месеци и 12 килограми.

@briana_may

#big #chunky #MaxPlumpJump #korbinchase ❤️

♬ original sound – Birdies

Ќеркичката на Џули Линарес има 9 месеци и тешка е 13 килограми.

@juliaadrift

9 months & 30 lbs of sweet baby yumminess #thickerthanasnicker #9monthsold #chunkybaby

♬ original sound – tyler golden

На четири месеци девојчето на мајката Б.Харпер носело облека за 9-месечни бебиња и пижами наменети за 12-месечни бебиња.

@mamabharper

#duet with @mamabharper You asked for it! Here is baby girls one year update! #viral #babiesoftiktok #firstviralvideo #update #babygirl #biggirl

♬ original sound – Chris

Фото: ТикТок

[better-ads type='banner' banner='999' ]