Се за вашето бебе: Маска за лице од мајчино млеко (ВИДЕО)

На бебето му се појавило црвенило на лицето, па мајката му направила маска од сопственото млеко. Го ставила видеото на ТикТок и тоа собрало повеќе од 4 милиони прегледи

0
56

Мајката Лин Та направила маска за лице за своето новородено бебе. Но, тоа не е најчудното – маската е направена од мајчино млеко.

Лин забележала дека нејзиното новороденче развива црвени дамки на лицето и одлучила да направи маска за лице од сопственото млеко за да ги смири воспалителните процеси.

Целиот процес го споделила на својот профил на ТикТок и за кратко време тоа собрало повеќе од 4 милиони прегледи. Таа напишала: „Кога вашето бебе ќе добие акни, направете му маска од своето млеко“.

@ahlingaling

When your baby has acne so you make a breastmilk mask for him. 😍 #baby #babiesoftiktok #fyp #levi #babyhack #alphathalassemia #survivor #skincare

♬ Banana (feat. Shaggy) [DJ FLe – Minisiren Remix] – Conkarah

Фото: Unsplash

[better-ads type='banner' banner='999' ]