Browsing Tag

кукла

Барби оживеа на филмското платно: Филмот за славната кукла од 20 јули и во нашите кина

Ако некогаш сте се запрашале како би изгледал преминот од светот на славната кукла Барби во реалниот свет, конечно ќе дознаете…На 20 јули во нашите кина ќе можеме да го видиме филмот за Барби и, секако, за Кен.

На пазарот пристигна првата Барбика со Даунов синдром (ВИДЕО)

Новата кукла на Мател е пониска и има подолго торзо, што се карактеристики генерално поврзани со Дауновиот синдром. Лицето ѝ е позаоблено, ушите помали, а очите во облик на бадем. Исто така, на дланката има и една линија. Да, тоа е првата…