Browsing Category

Деца

Девојчињата се фокусираат на изгледот уште од градинка: Истражување покажало дека сакаат да бидат…

Девојчињата рекоа дека мора да бидат убави за да бидат девојчиња и дека е важно да се изгледа убаво“, вели главната авторка на истражувањето, Меј Линг Халим, во колумна за HuffPost.

Што мислите за тетоважите за деца? Тату-мајстор објаснува како почнал да тетовира деца и зошто тоа…

Видеата и фотографиите на мајсторот за тетоважи Бенџамин Лојд, на кои тој им црта тетоважи на деца, станаа вирални, собраа стотици илјади лајкови и споделувања на неговата страница на Фејсбук. Да се разбереме, тетоважите не се трајни

Јапонците почнуваат да им ги отстрануваат влакненцата на децата уште во детството

Во Јапонија, дури и малите деца се сметаат за потенцијални потрошувачи на производи и третмани за отстранување на влакна. Јапонската компанија Dione нуди ласерско отстранување на влакна за деца на возраст од три години и тврди дека користи…

Водич низ сите фази на детскиот страв од одвојување

Кога бебе или мало дете се плаши да не биде одвоено од своите родители и покажува страв, тоа се нарекува сепарациска анксиозност. Прочитајте како изгледа тој страв и што можете да направите за да му олесните на вашето дете да ја помине оваа…