Browsing Category

Семејство

Кога татко ќе ѝ купи на ќерката мајсторски сет… Грижлив скопјанец ја израдувал ќерка си со…

Дваесет и шест годишната скопјанка Јана деновиве го добила, како што вели, еден од најубавите подароци во животот. И верувале или не, не станува збор за нешто големо како нов автомобил, убав женски велосипед, розов лаптоп или слушалки, ниту…

„За кретенското однесување на родителите-старатели по развод“: Експерти и родители дебатираа за…

Однесувањето на родителот-старател по развод е често кретенско, а тука мислам пред сѐ, на строгото придржување до терминот за гледање на детето со другиот родител кој најчесто се плаши дека, ако задоцни, веднаш ќе биде пријавен во полиција…

Ова е причина број 1 поради која луѓето се разведуваат

Причината поради која луѓето се разведуваат е тоа што не комуницираат, вели Лора Васер, адвокатката која застапувала многу славни личности во текот на бракоразводните постапки, вклучувајќи ги Ким Кардашијан, Бритни Спирс и Аријана Гранде.

Мајка милениумка и ќерка зумерка за генерациските разлики (ВИДЕО)

Во видеото кое има 10 милиони прегледи, мајка и ќерка кои им припаѓаат, соодветно, на генерациите на милениумци и на генерацијата З, ги покажуваат најчестите генерациски разлики

Богатство или отпад: Што да се прави со сите тие работи што остануваат зад родителите?

Старомоден мебел, маси и столови, прибор за јадење, садови кои се чувале во шкаф со децении, облека, разни фигури и спомени. Каде со сите тие работи од родителскиот дом кога родителите ќе се преселат во помал стан или ќе починат?

Баба вегетаријанка го оставила внукот без јадење: Петгодишник одбил да јаде вечера без месо

Откако му приготвила на внукот вечера без месо, која тој одбил да ја јаде, бабата се налутила и го испратила во кревет гладен, а сега се прашува дали погрешила. Што мислите вие?

Петте најголеми грешки кои ги прават бабите и дедовците

Од секогаш постоеле проблеми помеѓу родителите и бабите и дедовците кога станува збор за односите со децата, односно, со внуците. Еве кои се најголемите грешки што ги прават бабите и дедовците

Место за молитва и место за дружба, за арно и за лошо: На гости во македонската црква во Загреб

Отец Кирко Велински, првиот редовен парохиски свештеник во Хрватска не пречека во новиот заеднички дом на Македонците во оваа држава, црквата „Св. Злата Мегленска“ и не седна на заедничката трпеза на ова големо парохиско семејство

Ми го зедовте здравјето, слепи и глуви се правевте! Професорот Атанас Илиев огорчен и после 13…

Иако од грабнувањето на неговата ќерка поминале цели 13 години, болката на овој татко не се намалува, туку напротив, истата си земала данок и кога станува збор за неговото здравје. И тој не е единствениот кој се нашол во ваква ситуација…