Дали бебињата плачат во утробата на мајката? Еве што покажа истражувањето

Сигурно сте сретнале трудници кои весело ви раскажуваат како бебето почнало да им клоца во стомакот, но дали некогаш сте се запрашале дали бебињата...

Мајка на 4 деца менува 24 пелени дневно, а троши на...

Џени Мар (36) од Тексас и нејзиниот сопруг Крис на 15 март 2020 година, кога поголемиот дел од светот беше во локдаун, го прославија...

Тешко ми е да се качувам по скали, срам ми е да ги прашам...

„Не можам да направам ѕвезда на физичко, тешко ми е да играм фудбал и кошарка кога играме вистински натпревар. Доминик има Даунов синдром и ја...

Непристоен Дедо Мраз ја прашал мајката на глуво момче дали може да го „среди“...

Дедо Мраз од трговски центар во Нов Зеланд го разбесни интернетот откако ја прашал мајката на глуво дете дали може да му го „поправи“...

За неполни 3 години скопјанката Елена станала и сопруга и мајка и вдовица

Четириесетгодишната Eлена Јакимовска Павлеска е самохрана мајка на осумгодишни близнаци, од кои едниот е дете со аутизам. Откако се запознавме, се потврди мојот впечаток...