Browsing Tag

бебе

Дали е подобро да станете мајка во триесеттите наместо порано? Кога го добивте вашето прво дете?

„Прв пат сум мајка на 37 години, дефинитивно не би менувала ништо“, „Сто проценти се согласувам. Првото дете го родив на 33 години и не можам да замислам да сум го имала во моите дваесетти. Мило ми е што имав „себично“ време пред децата“,…

Родени на 29 февруари – што ги прави посебни? И зошто постојат престапни години?

Колку луѓе на светот се родени на 29 февруари и дали тоа значи дека го слават роденденот само еднаш на четири години? Погледнав дали некој од моите пријатели на Фејсбук е роден денес и да, најдов некого... Прочитајте и зошто воопшто…

Вирална снимка: Новороденче старо неколку часа ја крева главата за да ја погледне својата мајка

Во виралното видео, новороденчето старо само неколку часа кое лежи на градите на мајка си, ја крева главата за да ја погледне мајка си. Краткиот исечок собра милиони прегледи и бројни коментари.

Како безбедно да го запознаете вашето домашно милениче со бебето? Следете ги следните чекори

Домашните миленици и децата можат да пораснат во најдобри пријатели, но овој идеал не треба да се претпоставува или да се зема здраво за готово. Имајќи предвид дека никогаш не треба да ги оставате кучињата или мачките и малите деца сами…

Фасцинантно видео покажува како органите се поместуваат за време на бременоста (ВИДЕО)

Како што јасно се гледа во видеото, за време на бременоста, органите на жената се подготвуваат за детето, правејќи доволно простор за негово правилно развивање. Промените се навистина драстични,