Browsing Tag

ТикТок

Не е забавно да си ги плашите децата само за 5 минути слава! (ВИДЕО)

Замислете го ова: ве внесуваат во соба, ве ставаат пред камера, се гледате себеси, а потоа одеднаш некаде над вас, во истата просторија, се појавува страшно суштество, дух или нешто друго необично. Лебди над вас или застанува до вас. А тие…

Како почнала традицијата бебињата да спијат надвор? Снимките од бебешки колички наредени на студот…

Традицијата бебињата да спијат во своите колички на отворено, во нордиските земји се пренесува од колено на колено, а вообичаено е да се видат колички со заспани бебиња паркирани пред куќи, станови, па дури и пред компании во Норвешка,…

Ја однела 5-годишната ќерка на фризер да ѝ ја обојат косата

Видеото од малото девојче на кое му ја бојат косата на фризер е прегледано повеќе од 14,4 милиони пати. Што мислите вие за постапката на мајката која дозволила нејзиното петгодишно дете да ја бојадиса косата?

На Тик Ток хараат предатори: Заштитете ги своите ќерки

Случаите на онлајн злоупотреба се на рекордно високо ниво, а девојчињата се жртви во повеќе од 80 проценти од случаите“, вели Хана Рушен од Националното здружение за спречување на суровоста кон децата во Велика Британија.

Калимеро и нема правда: Таткото ѝ рекол да ја среди собата, таа се спакувала да си оди

Еден татко по име Џонатан Вилијамс ја споделил на ТикТок урнебесната реакција на своето девојче откако ја замолил да ја исчисти нејзината соба: го спакувала куферот и тргнала да си оди. Дали вие или вашите деца сте направиле нешто слично,…

Кога детето има „деди“ и „папа“, наместо „деди“ и мама

Ова семејство во кое детето има геј родители, односно, двајца татковци, стана популарно на мрежата со видеата кои ги објавува на ТикТок токму малиот генијалец. Што мислите вие за истополовите бракови и семејства?