android
ios

Кинеско бебе родено 4 години по смртта на родителите

Двојката, која починала во 2013.година, замрзнала неколку ембриони со надеж дека ќе имаат дете преку ин витро метод. По несреќата, нивните родители се бореле со...

Паметни креветчиња што им помагаат на бебињата да заспијат за неколку...

Едноставно го завиткувате вашето бебе, го ставате во вреќичка која наликува на онаа за спиење, ја прицврстувате за безбедносните копчиња во креветчето и го...

Пеењето приспивни песнички им ја олеснува болката на бебињата

Истражувањето спроведено во една лондонска болница покажало дека пеењето на приспивни песнички ја ублажува нивната болка. Мајките би требало да им шпеат на децата кога...

Донаторска акција за деца кои имаат потреба од специјална исхрана

#ArtofLivingBioShop центарот за ајурведа, јога и медитација и програмата на Ѕвездички, организира донаторска акција за прибирање на средства за набавка на безглутенска и безказеинска...

Момче со аутизам исфрлено од училиште

„Направена ми е голема неправда затоа што ми е забрането да посетувам настава и да бидам на часови“, вели Славко Мршевиќ за Дојче Веле....

Јас сум Кан Лозана!

Денеска е ден на децата со аутизам, а јас сфатив дека не знам речиси ништо за нив. Поточно, излезе дека она што јас го...