Јутјуб-ѕвезда се породи во живо пред 425.000 следачи (ВИДЕО)

Јутјуб-блогерка ја родила својата ќерка Ренелија во живо пред 425.000 следачи на мрежата

344

Познатата јутјуб-блогерка Имоџин Хортон го роди своето дете во живо пред 425.000 следачи на мрежата за споделување видеа и нагласи дека не жали што го снимала раѓањето на нејзината ќерка.

Жената која вообичаено прави видеа за мода и убавина, ја сподели и оваа видеоснимка на нејзиниот Јутјуб-канал „Имоџинејшн“ (Imogenation). Коментирајќи ја одлуката да го сними раѓањето на ќерка ѝ Ренелија, „инфлуенсерката“ вели дека „тоа не е голема работа“ за неа бидејќи „отсекогаш била пред камерите и сака да се изразува“ себеси.

На видеото се гледаат само емоциите на мајката, но не и раѓањето.

„Имам граници. Никогаш нема да ја разоткриеме Ренелија без облека или да го откриеме нејзиното тело“, изјави блогерката.

Секако, нејзиниот живот на Јутјуб не запира поради бебето, а Имоџин признава дека се вратила на работа еден месец откако се породила.

Повеќе