Browsing Tag

majka

Мајка ѝ, ѝ ја подарила својата матка: „Ќе носам дете во утробата во која и јас сум се развивала“

Кирсти Брајант е првата првата жена на која ѝ е трансплантирана матка во Австралија. Матката 4 од нејзината матка, а оваа процедура се разликува од сите други облици на трансплантација на органи затоа што е привремена.

Филмска приказна за жена чиј син исчезнал: Го посвоила 10 години по киднапирањето – не знаејќи…

Целата болка и тежина од губењето на детето ја почувствувала Габриела Суарез, чиј син исчезнал кога имал три години. Меѓутоа, судбината сакала да го посвои 10 години подоцна, без да знае дека тоа е истото момче.

Поглед од трудничкиот стомак: Има работи кои на бебето баш и не му се допаѓаат

Не мора баш да зајдувате од смеење, онака како да ќе се измочате во секој момент. Секако, не треба ни да сте тажни и да имате депресивни мисли. Бебето чувствува и кога сте под стрес, а не сака ни кога јадете луто

Жените открија што ги изненадило најмногу кога станале мајки

Во истражувањето спроведено на 1000 мајки, повеќето мајки биле изненадени од тоа колку работи мораат да носат со себе кога излегуваат од дома и колку време им е потребно за воопшто да излезат од дома, но и од тоа колку често е бебето…

Како се менува мозокот на жената кога ќе стане мајка?

Како што заклучуваат експертите, по породувањето, мозокот на мајката е речиси под контрола на мислите за нејзиното бебе. Мајката го мери времето помеѓу шишeнцата, се прашува дали има доволно пелени, го истражува долгиот список на прашања…

Шест „лоши постапки“ на мајките

Односот на родителот не е секогаш најсоодветен, па тоа често и лошо се одразува кај младата личност, но и во зрелоста. Имајќи предвид дека и мајките, и татковците, имаат свои слабости и силни страни, некои од нив можат да имаат особено лошо…

Ја однела 5-годишната ќерка на фризер да ѝ ја обојат косата

Видеото од малото девојче на кое му ја бојат косата на фризер е прегледано повеќе од 14,4 милиони пати. Што мислите вие за постапката на мајката која дозволила нејзиното петгодишно дете да ја бојадиса косата?