Browsing Tag

масажа

Масирајте го бебето кога е настинато: Клиниката Мајо дава конкретни упатства, но предупредува дека…

Лекарите од познатата клиника Мајо препорачуваат масажа на лицето на детето и тврдат дека со тоа може да се ублажат или да се елиминираат симптомите на настинка.

Скопјанката Јасмина е мајка на 9 деца, а од неодамна и сопственичка на „Шаренли Ан“

„Мило ми е што сите ме поддржаа во оваа нова страница во мојот живот. Ова ми е прва работа надвор од домот и желба на сите околу мене беше да направам нешто за себе, да се најдам себеси во некоја професија и да престанам да бидам мајка…